Automatyka bram: montaż napędów - Otomontaż

Napędy do bram z usługą montażu są niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników! Dzięki zautomatyzowanym siłownikom, możemy otwierać każdą bramę skrzydłowąbramę przesuwną czy bramę garażową bez konieczności wysiadania z auta. Do zamontowania napędu warto skorzystać z usługi Otomontaż wykonywanej przez naszych doświadczonych ekspertów z branży automatyki do bram, dzięki którym montaż przebiegnie sprawnie i szybko! W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu oraz zwiększysz bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych.

Otobram kupisz napęd do bramy z usługą montażu wliczoną w cenę zestawu. Wybierz zatem niezbędną automatykę do swojego domu i ogrodu. Czy to napęd do bramy skrzydłowej z usługą montażu, czy napęd do bramy przesuwnej z usługą montażu lub napęd do bramy garażowej z usługą montażu! Wybór należy do Ciebie. Resztę wykonamy my! Zamawiając produkty w Otobram skorzystaj już dziś z usługi montażu naszych topowych produktów!

 

 

Napęd do bramy skrzydłowej LINEA ARM400 4.4m/400kg Zestaw z usługą montażu

Cena: 1749,00 zł

Napęd do bramy skrzydłowej LINEA ARM400 to najlepsze rozwiązanie na rynku automatyki do bram! Dzięki mechanizmowi ręcznego odblokowania nie zostaniesz więźniem własnej posesji. Bez problemu, kilkoma ruchami wysprzęglisz siłownik i otworzysz swoją bramę. Dzięki centrali LINEAR Twoja brama zyska umiejętność zapamiętywania! Pamięta, jak maksymalnie może otworzyć skrzydła i pilnuje tych ustawień przy każdym otwieraniu. ARM400 pamięta za Ciebie o zamknięciu Twojej bramy. Po każdym otwarciu zamknie się ona automatycznie! Centrala Linea z siłownikiem ARM400 posiada funkcję furtki! Nie musisz już czekać, aż cała brama się otworzy. Niezależnie możesz otworzyć jedno skrzydło. Dwie estetyczne fotokomórki zadbają o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Brama rozpozna przeszkodę, która stanie na jej drodze i nie zamknie się. Wodoodporna obudowa siłowników i centrali sprosta każdym warunkom pogodowym. Nie musisz się niepokoić ulewnym deszczem, roztopami czy mrozem. Dzięki podwyższonemu stopniowi IP, który wynosi 44.

Napęd do bramy skrzydłowej Linea ARM400 z usługą montażu

 

 

Napęd do bramy przesuwnej LEW 370 6m/600kg Zestaw z usługą montażu

Cena: 1699,00 zł

Napęd do bramy skrzydłowej LINEA ARM400 to idealne rozwiązanie dla każdego użytkowniak na rynku automatyki do bram! Dzięki zastosowaniu przekładni ślimakowej dopasowanej do mocy silnika wydajność została znacząco zoptymalizowana. Dzięki fukncji miękki start - stop następuje zmniejszenie hałasu i zwiększenie trwałości elementów ruchomych oraz odbojników. Napęd posiada możliwość włączenia automatycznego zamykania po danym czasie od otwarcia. Płynna regulacja momentu obrotowego umożliwia dokładne ustawienie siły z jaką ma pracować silnik. Zabezpieczenie przed uderzeniem to nic innego jak płynnie regulowana czułość amperometrycznego systemu zabezpieczenia przed kolizją. Napęd ARM400 posiada możliwość ustalenia kierunku otwierania i zamykania. Podłączenie fotokomórek znacząco podnosi bezpieczeństwo użytkowania bramy automatycznej. Do napędu ARM400 można przypisać dużą ilość pilotów! Dzięki magnetycznym ogranicznikom zatrzymasz bramę w pożądanym miejscu bez uderzania w słupki i nadwerężania silnika.

Napęd do bramy przesuwnej LEW 370 z usługą montażu

 

 

Napęd do bramy garażowej Otio ARM100 2,2m/80kg Zestaw z usługą montażu

Cena: 979,00 zł

Napęd do bramy garażowej ARM100 to lider wśród automatyki garażowej! Warunki atmosferyczne powodują, że czasem po burzy czy wichurze, następują przerwy w dostawie prądu. Dla napędu ARM100 to nie jest żaden problemem. Dzięki lince do awaryjnego wysprzęglenia nie zostaniesz niewolnikiem swojego garażu! Dzięki naprężonemu łańcuchowi z prowadzeniem w szynie stalowej, napęd gwarantuje płynną pracę bez szarpnięć i zbędnych drgań bramy garażowej. Napęd można zaprogramować tak, żeby zamykał się automatycznie bądź półautomatycznie po 30 lub 60 sekundach. Dzięki wbudowanemu włącznikowi impulsowemu istnieje możliwość podpięcia do urządzenia domofonu bądź widedomofonu. Od teraz z poziomu domu możesz sterować otwarciem bramy garażowej. Dzięki zamontowanej funkcji miękki start i mięęki stop napęd, szyna i silnik będą chronione przed gwałtownym rozruchem i równie gwałtownym zatrzymaniem! Wbudowana oprawka na żarówkę pozwala podświetlić garaż bez potrzeby włączania głównego źródła prądu.

Napęd do bramy garażowej Otio ARM100 z usługą montażu

 

Zakup napędu do bramy z usługą montażu to inwestycja w przyszłość! Poza eksperckim serwisem Otobram złożonym z samych specjalistów zajmujących się montażem napędów do bram skrzydłowychnapędów do bram przesuwnych oraz napędów do bram garażowych, współpracujemy również z profesjonalnymi firmami instalatorskimi na terenie całego kraju, które posiadają niezbędne kwalifikacje oraz sprzęt do sprawnego zautomatyzowania Twojej bramy. Korzystając z zakupu napędu do bramy wraz z usługą montażu, którą oferujemy, niwelujesz ryzyko niewłaściwego wykonania prac przez nieprofesjonalnego instalatora. W przypadku wyboru Otomontażu bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość i terminowość wykonanej usługi. Nad dostarczeniem sprzętu, poprawnym przebiegiem montażu, aż po podpisanie protokołu wykonanych prac, czuwa dedykowany Doradca Otobram.

Automatyka do bram z usługą montażu w cenie Otomontaż w otobram.pl

 

Brama wjazdowa umożliwia wjazd na ogrodzoną posesję. Wybór odpowiedniej bramy to jedna z głównych kwestii, które pojawią się w momencie grodzenia działki. Podstawową jej funkcją jest zapewnienie komfortowego, a przede wszystkim bezpiecznego wjazdu na posesję. Ważną rolę pełni także jej estetyka. Jedną z najczęściej wybieranych bram jest brama przesuwna, ponieważ nie zajmuje miejsca na podjeździe, jest praktyczna i łatwa w obsłudze. Bramy te świetnie sprawdzają się na prywatnych posesjach, a także w instytucjach, wjazdach na tereny przemysłowe czy obiekty użyteczności publicznej. Przy wyborze bramy warto zainteresować się także automatyką do bram, która sprawi, że korzystanie z bramy stanie się jeszcze łatwiejsze i bardziej funkcjonalne. Zastosowanie napędu do bramy umożliwia jej otwarcie bez wychodzenia z samochodu czy z domu.

Napędy do bram przesuwnych z usługą montażu

 

Wybór bramy wjazdowej często bywa determinowany również przez inne czynniki – takie jak na przykład wielkość działki czy długość podjazdu. Brama skrzydłowa to tradycyjne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Na ten rodzaj bramy decydują się osoby, u których występuje duża odległość pomiędzy domem a ogrodzeniem. Jest to w głównej mierze związane z zapewnieniem bezpiecznego i bezkolizyjnego otwierania skrzydeł bramy. Ogromną zaletą posiadania bramy skrzydłowej jest możliwość montażu furtki, która umożliwia łatwe wejście i wyjście z posesji. Bramy skrzydłowe charakteryzuje także klasyczny wygląd, który pasuje do większości stylów budownictwa i znajduje wielu zwolenników. 

Napędy do bram skrzydłowych z usługą montażu

 

Do głównych zadań bramy garażowej należy przede wszystkim praktyczne i bezpieczne zamykanie garażu. Brama stanowi także ozdobę elewacji budynku. Wybierając bramę garażową należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność oraz ochronę przed potencjalnym włamaniem. Brama garażowa powinna zapewnić przede wszystkim właściwe bezpieczeństwo naszego samochodu. Najczęściej wybieranym rodzajem bramy garażowej jest brama garażowa segmentowa, choć na rynku można napotkać także bramy garażowe rolowane czyli tzw. roletowe, bramy garażowe rozwierane czyli tzw. skrzydłowe i bramy garażowe uchylne czyli potocznie tzw. płytowe. Różnią się one przede wszystkim konstrukcją i sposobem otwierania. Niezależnie od tego, jakim rodzajem bramy dysponujemy, podwyższamy komfort jej obsługi, wyposażając naszą bramę garażową w elektryczny napęd do bramy. Warto zatem zastanowić się nad odpowiednią automatyką do bramy już na etapie kupna bramy. Automatyka do bramy pozwoli na zwiększenia naszej wygody i bezpieczeństwa, szczególnie zimą i w deszczowe dni!

Napędy do bramy garażowej z usługą montażu

 

Często zadawane pytania:

"Czy Otobram.pl realizuje usługę montażu napędów do bram?"

Tak, www.otobram.pl realizuje usługę montażu napędów do bram, ale tylko przy wybranych modelach napędów do bram oraz w wybranych regionach Polski. Jeśli masz pytania w temacie usługi montażu napędu do bramy, skontaktuj się z nami mailowo: sklep@otobram.pl lub telefoniczne: +48 71 782 79 69

 

"Jakie są najważniejsze parametry jakie musi spełniać brama?"

Najważniejsze dwa parametry jakie musi spełnić brama, żeby można było zastosować dany model siłownika, to maksymalny ciężar pojedynczego skrzydła oraz maksymalna długość skrzydła. Informacje te znajdują się w instrukcji. Parametry bramy mogą być mniejsze, ale żaden z nich nie powinien być przekroczony. 

 

"Jaki typ napędu do bramy wybrać?"

Oferta napędów do bram skrzydłowych jest bardzo szeroka ze względu na to, że bramy tego typu są najbardziej problematyczne w automatyzacji. Występują napędy oparte o konstrukcję śrubową zwaną też ślimakową. W siłownikach tego typu element napędowy, przesuwając się liniowo wzdłuż korpusu siłownika. Drugim typem napędów są siłowniki elektromechaniczne w których śrubę zastąpiono siłownikiem hydraulicznym czyli (pneumatycznym. Takie rozwiązanie jest bardzo trwałe i polecane do bram intensywnie użytkowanych. Kolejnym typem napędów są siłowniki z tzw. ramieniem łamanym. Specyfika tego typu napędów dedykuje je do bram na słupkach o dużych przekrojach poprzecznych. Ostatnim typem napędów do bram dwuskrzydłowych są napędy podziemne. Skrzynie fundamentowe z siłownikami montowane są pod powierzchnią gruntu dzięki czemu nie widać ich praktycznie wcale. Ich zaletą jest wytrzymałość i szybka praca.

 

"Czy warto kupić fotokomórki?"

Zdecydowanie nie warto oszczędzać na zakupie zestawu fotokomórek. Fotokomórka jest urządzeniem, które blokuje ruch bramy w przypadku kiedy w świetle bramy znajduje się przeszkoda. Jeśli zestaw nie jest wyposażony w fotokomórki brama uderzy w przeszkodę i w zależności od typu siłownika albo odwróci kierunek pracy albo będzie próbowała dalej się zamykać.

 

"Czy warto kupić lampę sygnalizacyjną?"

Lampa sygnalizacyjna nie jest wymagana. Jej zastosowanie ma charakter informacyjny o pracy siłownika czyli ruchu bramy. Często sygnały świetlne lampy sygnalizują problemy uniemożliwiające poprawne działanie napędu.Z tego też względu montaż lampy sygnalizacyjnej jest zalecany.

 

"Jakie czynniki wpływają na zasięg pilota?"

Zasięg działania pilota zależy od bardzo wielu czynników. W zależności od jakości drogi radiowej oraz obecności przeszkód. Przeszkodami dla sygnału sterującego mogą być budynki, linie energetyczne czy transformatory. Zwiększenie zasięgu działania pilota można uzyskać poprzez montaż zewnętrznej anteny połączonej za pomocą przewodu koncentrycznego z radioodbiornikiem. Antenę, podobnie jak inne akcesoria, można domontować jeśli się okaże, że jest niezbędna.

 

"Który rodzaj kodowania pilotów jest bezpieczniejszy?"

Na rynku można znaleźć zarówno napędy wyposażone w drogę radiową o kodzie stałym jaki i zmiennym. Większość oferowanych na rynku zestawów posiada radioodbiornik i piloty z kodem zmiennym. Algorytmy przesyłania kodu dynamicznie zmiennego są dużo trudniejsze do złamania.

 

"Jak można otworzyć bramę w przypadku braku prądu?"

Wszystkie siłowniki na rynku posiadają możliwość odblokowania ręcznego w przypadku braku prądu. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą dostarczonego z napędem specjalnego klucza.

 

"Czy montaż napędu do bramy jest skomplikowany?"

montaż przez doświadczone firmy monterskie przebiegnie sprawniej i szybciej. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, dlatego zawsze rekomendujemy skorzystanie ze specjalistycznego montażu. Warto skorzystać z usługi Otomontaż, którą polecamy wszystkim naszym Klientom.

 

"Czy potrzebne jest dodatkowe zamknięcie bramy?"

Zazwyczaj dodatkowe zamknięcie nie jest potrzebne. Są jednak przypadki w których siłownik nie posiada blokady. W takiej sytuacji, jak również w przypadku bram jednoskrzydłowych,  montaż dodatkowego zamka elektromagnetycznego uruchamianego automatycznie z centrali sterującej jest wskazany.

 

Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel