Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Napędy do bram przesuwnych

( ilość produktów: 60 )

Napędy do bram przesuwnych są niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika! Mechanizm w napędach do bram przesuwnych polega na tym, że skrzydło bramy porusza się wzdłuż ogrodzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają na swojej posesji miejsca na przesuwające się skrzydła bramy. Dzięki zautomatyzowanym siłownikom do bramy, jesteśmy w stanie otwierać każdą bramę bez konieczności wysiadania z auta. Zaoszczędza to nasz czas oraz jest bardzo bezpieczne. Niezbędne akcesoria w przypadku siłowników do bram przesuwnych to: listwa zębata, która umożliwia sprawne poruszanie się bramy, fotokomórki, które pozwalają na zapewnienie jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa oraz lampa sygnalizacyjna, która powiadomi pieszych, rowerzystów i innych kierowców o rozpoczynającym się działaniu bramy, czyli zbliżającym się samochodzie.

Zalety napędów do bram przesuwnych

Bramy przesuwne występują w wielu ciekawych wersjach wzorniczych. Cechują się niepowtarzalnym designem i wysokim poziomem estetyki. Napęd do bramy przesuwnej otwiera ją wzdłuż ogrodzenia, jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób z podjazdem o małej powierzchni. To także świetna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić lub zaaranżować miejsce przed domem. Bramy skrzydłowe wymagają dwóch siłowników do bramy i centrali sterującej, natomiast w przypadku bramy przesuwnej potrzebna jest tylko jeden siłownik który stanowi całość napędu do bramy. Przyczynia się to także to bardziej kompaktowego wyglądu sprzętu. Kolejnym udogodnieniem naszych siłowników do bram przesuwnych jest funkcja furtki, która pozwala na częściowe otwarcie bramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba czekać na całkowite zamknięcie i otwarcie bramy w przypadku podróżowania rowerem czy pieszo. Eliminuje to jednocześnie potrzebę zakupu osobnej furtki. Prawidłowo dobrany i zamontowany napęd do bramy przesuwnej będzie służył długo i bezawaryjnie nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych jak intensywne opady śniegu czy silny wiatr.

W Otobram oferujemy najwyższej klasy napędy do bram przesuwnych. Od 2011 roku współpracujemy z wiodącymi markami na rynku automatyki do bram, m.in. z firmami Nice, Somfy, Faac, Came, BFT, Beninca, Key Automation czy LEW. Wszystkie oferowane przez nas produkty pochodzą z autoryzowanej sieci sprzedaży przez co do każdego zestawu napędu do bramy przesuwnej dołączona jest oryginalna karta gwarancyjna.

Na co zwrócić uwagę?

Dobierając odpowiedni automat do bramy przesuwnej należy zwrócić uwagę na kilka elementów, m.in. szerokość i długość bramy, rodzaj zasilania (230V, 24V czy 12V), warunki atmosferyczne panujące w danym regionie, liczba użytkowników oraz preferowany rodzaj listwy zębatej - metalowa lub nylonowa. Przed zakupem należy także określić częstotliwość otwierania bramy, aby dobrać siłownik do bramy o odpowiedniej mocy. Automatykę do bram dzielimy na tę do pracy przydomowej, do 50 cykli otwierania i zamykania na dobę i pracy intensywnej, czyli taką powyżej 50 cykli na dobę.

Więcej informacji o tym, jak poprawnie dobrać napęd można znaleźć w naszym poradniku o doborze napędu do bramy przesuwnej. Dla ułatwienia doboru odpowiedniego zestawu do bramy przesuwnej, stworzyliśmy konfigurator, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces doboru odpowiedniego rozwiązania.

Dlaczego otobram.pl? 

  • Jesteśmy ekspertami w tematyce automatyki do domu – zapewniamy kompleksowe doradztwo oraz pomoc przy doborze odpowiedniego rozwiązania dla każdego Klienta,
  • Dzięki wieloletniej współpracy z wiodącymi markami, jesteśmy w stanie zaoferować produkty najwyższej klasy w bardzo atrakcyjnych cenach, 
  • Większość produktów, które są w naszej ofercie, może być u Ciebie już na następny dzień,
  • Posiadamy własny serwis, który z chęcią pomoże podczas doboru oraz instalacji produktów.

Gdzie znajdzie zastosowanie automatyka do bram?

Automatyka do bram znajdzie zastosowanie w każdym domu wolnostojącym, w firmie czy na osiedlu mieszkalnym. Nowoczesne urządzenia automatyczne typu siłowniki do bram czy napędy do bram przesuwnych gwarantują właściwe działanie całego systemu znanego jako automatyka do bram. W Otobram prezentujemy nowoczesne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb i na każdą kieszeń. Szeroki asortyment pozwoli znaleźć idealny siłownik bramy do każdej konstrukcji bramy o popularnych wymiarach i wadze. Automatyka do bram przesuwnych obejmuje wszystkie niezbędne do działania komponenty tj. siłowniki do bramy, centrala sterująca siłownika do bramy, piloty do bramy, które zapewnią użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Nasze napędy do bram posiadają także długą gwarancję. Poza standardową na 24 miesiące można rozbudować o gwarancję na 3 lata, a wybrane modele nawet o gwarancję do 5 lat. Napęd do bramy jest inwestycją bezpieczną i wieloletnią. Dla każdego Klienta, który jeszcze nie korzystał z automatyki do bram w swoim domu, firmie czy na osiedlu, napęd do bramy przesuwnej okaże się czynnikiem wpływającym na codzienny komfort funkcjonowania. Napędy do bram przesuwnych z kolekcji Otobram doskonale spełniają swoją funkcję. Automatyka do bram pozwala zwiększyć wygodę na co dzień.

Montaż napędu do bramy przesuwnej

Prawidłowy montaż napędu do bramy przesuwnej to podstawa prawidłowego funkcjonowania bramy. Nieumiejętne zamontowanie może sprawić wiele kłopotów i utrudnień, a także wpłynąć na żywotność automatu do bramy. W wielu przypadkach przy mocowaniu siłownika do bramy wystarczy przeczytać instrukcję i dokładnie stosować się do zaleceń w niej zawartych. Czasem jednak konieczna okazuje się pomoc specjalisty. Otobram to także montaż napędów do bramy przez naszych Ekspertów. Nasza usługa gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie siłownika do bramy i zmniejsza ryzyko wystąpienia usterek. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość i terminowość wykonanej usługi.  

pixel