Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Napędy do bram garażowych

( ilość produktów: 18 )

Napędy do bram garażowych są niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników! To zakup na długie lata. Automatyka do bram garażowych pozwala zaoszczędzić czas oraz jest bardzo bezpieczna dla każdego użytkownika.Na rynku znajdziemy dwa najpopularniejsze rodzaje bram garażowych. Należą do nich bramy garażowe uchylne oraz bramy garażowe segmentowe. Te pierwsze otwierane są przez ruch uchylny do górnej części garażu. W przypadku napędów do uchylnych bram garażowych konieczne zachowanie wolnej przestrzeni przed garażem, na podjeździe, aby umożliwić automatowi do bramy wykonanie pełnego cyklu otwierania i zamykania. Konstrukcja bramy garażowej segmentowej składa się z kilku segmentów połączonych zawiasami, które poruszają się na rolkach po prowadnicach. Brama segmentowa znacznie mniej miejsca niż brama uchylna, dlatego jest częściej wybieranym rozwiązaniem.

Przy wyborze napędu należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj bramy, czy jest to brama garażowa uchylna, brama garażowa segmentowa górna, brama garażowa rozwierana, brama garażowa rolowana czy brama garażowa segmentowa boczna.

W kolekcji Otobram znajdziesz napędy do bramy garażowej zarówno uchylnej, jak i napędy do bramy garażowej segmentowej. Oferujemy najwyższej klasy automatykę bramową, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających właścicieli. Od 2011 roku współpracujemy z wiodącymi markami na rynku automatyki do bram, m.in. z firmami Nice, Somfy, Beninca, Came, Hato, Key Automations czy Otio. Wszystkie oferowane przez nas produkty pochodzą z autoryzowanej sieci sprzedaży przez co do każdego zestawu napędu do bramy garażowej dołączona jest oryginalna karta gwarancyjna.

Zalety napędów do bramy garażowej

Zamontowanie napędu do bramy garażowej wiąże się przede wszystkim z podniesieniem komfortu życia. Dzięki zautomatyzowanym siłownikom do bramy, jesteśmy w stanie otwierać każdą bramę bez wysiadania z auta. Okazuje się to szczególnie pomocne w mroźne, deszczowe lub upalne dni, kiedy konieczność opuszczania ciepłego lub schłodzonego samochodu może być dla kierowców lub pasażerów uciążliwa. Automat do bramy garażowej zapewnia także wysoki poziom bezpieczeństwa stanowiąc zabezpieczenie przed włamaniem, a system wykrywania przeszkód skutecznie chroni domowników przed przytrzaśnięciem. Do obsługi napędu do bramy garażowej potrzebny jest pilot do bramy, za pomocą którego można wykonać pełne otwarcie bramy lub tylko jej część np. wtedy kiedy chcemy wyjść z garażu po zaparkowaniu samochodu. Większość pilotów do bramy ma szeroki zasięg. Dzięki temu można otworzyć bramę już kilkadziesiąt metrów przed wjazdem, a co za tym idzie, nie trzeba długo czekać na podjeździe. Istnieje możliwość zaprogramowania dodatkowych pilotów do bramy, tak aby każdy domownik miał indywidualny dostęp do garażu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy garażowej?

Dobierając odpowiedni automat do bramy garażowej należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które szczegółowo opisane są w naszym poradniku o napędach do bramy garażowej. Przede wszystkim istotna jest znajomość wagi i wymiarów bramy, zwłaszcza jeśli priorytetem jest dla nas bezawaryjność i sprawność automatu do bramy. Przed zakupem należy także określić częstotliwość otwierania bramy, aby dobrać siłownik do bramy o odpowiedniej mocy. Automatykę do bram dzielimy także na tę do pracy przydomowej, do 50 cykli otwierania i zamykania na dobę oraz pracy intensywnej, czyli taką powyżej 50 cykli na dobę.  To również istotny aspekt przy zakupie napędu do bramy. W celu ułatwienia doboru odpowiedniego zestawu do bramy garażowej, stworzyliśmy konfigurator, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces doboru odpowiedniego rozwiązania. Dzięki niemu napęd bramy garażowej można wybrać jeszcze łatwiej!

Dlaczego otobram.pl?

  • Jesteśmy ekspertami w tematyce automatyki do domu – zapewniamy kompleksowe doradztwo oraz pomoc przy doborze odpowiedniego rozwiązania dla każdego Klienta,
  • Dzięki wieloletniej współpracy z wiodącymi markami, jesteśmy w stanie zaoferować produkty najwyższej klasy w bardzo atrakcyjnych cenach,
  • Większość produktów, które są w naszej ofercie, może być już u Ciebie na następny dzień,
  • Posiadamy własny serwis, który z chęcią pomoże podczas doboru oraz instalacji produktów.

Gdzie znajdzie zastosowanie automatyka do bram?

W każdym domu wolnostojącym, w firmie czy na osiedlu mieszkalnym niezbędne są nowoczesne urządzenia automatyczne typu siłowniki do bram czy napędy do bram, które gwarantują właściwe działanie całego systemu znanego jako automatyka do bram. W kolekcji Otobram prezentujemy nowoczesne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb i na każdą kieszeń. Każdy siłownik bramowy z naszej kolekcji pasuje do konstrukcji bramy o popularnych wymiarach i wadze. Automatyka do bram garażowych obejmuje wszystkie niezbędne do działania komponenty tj. szyna prowadząca, centrala sterująca siłownika do bramy, piloty do bramy, które zapewnią użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Ma także długą gwarancję. Nasze napędy do bram garażowych posiadają także długą gwarancję. Poza standardową na 24 miesiące można rozbudować o gwarancje na 3 lata, a wybrane modele nawet o gwarancję do 5 lat. Napęd do bramy garażowej jest inwestycją bezpieczną i wieloletnią. Dla każdego, kto jeszcze nie korzystał z automatyki do bram w swoim domu, firmie czy na osiedlu, napęd do bramy garażowej okaże się czynnikiem wpływającym na codzienny komfort funkcjonowania. Napędy do bram garażowych z kolekcji Otobram doskonale spełniają swoją funkcję. Automatyka do bram pozwala zwiększyć wygodę na co dzień.

Montaż napędu do bramy garażowej

Prawidłowy montaż napędu do bramy garażowej to podstawa właściwego funkcjonowania bramy. Nieumiejętne zamontowanie napędu do bramy może sprawić wiele kłopotów i utrudnień, a także wpłynąć na żywotność automatu do bramy. W wielu przypadkach przy mocowaniu siłownika do bramy wystarczy przeczytać instrukcję i dokładnie stosować się do zaleceń w niej zawartych. Czasem jednak konieczna okazuje się pomoc specjalisty. Otobram to także montaż napędów do bramy przez naszych Ekspertów. Nasza usługa gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie siłownika do bramy i zmniejsza ryzyko wystąpienia usterek. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość i terminowość wykonanej usługi.    

pixel