Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Napędy do bram skrzydłowych

( ilość produktów: 52 )

Napędy do bram skrzydłowych to niezbędne uzupełnienie bramy wjazdowej, jeśli zależy Ci na oszczędności czasu, nerwów i wysiłku. Napędy do bram to idealne rozwiązanie o każdej porze roku. Wybór bramy wjazdowej to nie lada wyzwanie. Do wyboru na rynku są bramy wjazdowe przesuwne i bramy skrzydłowe, które z kolei dzielą się na bramy dwuskrzydłowe i bramy jednoskrzydłowe. Jaka jest między nimi różnica? Mówi się, że brama dwuskrzydłowa robi większe wrażenie, jest bardziej reprezentatywna i jest tradycyjnym rozwiązaniem stosowanym od lat w automatyce domowej. Sprawia również, że nasz podjazd nabiera wyjątkowej elegancji. Brama jednoskrzydłowa natomiast posiada jedno zasadnicze ograniczenie, jej długość nie powinna przekraczać 3 metrów, zwłaszcza jeśli planujemy montaż napędu do bramy jednoskrzydłowej. Dodatkowo napędy do bram skrzydłowych dzielą się na takie z ramieniem prostym i ramieniem łamanym.

Zalety zamontowania napędu do bram skrzydłowych.

Napędy do bram to sposób na komfortowe życie! Automatyka do bram znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie każdego domownika. Zautomatyzowany siłownik do bramy umożliwia otwieranie i zamykanie każdej bramy bez konieczności wysiadania z auta. Pozwala zaoszczędzić czas, dzięki dynamicznej pracy automatu i wysiłek, ponieważ nie ma konieczności własnoręcznego przesuwania skrzydeł. Napęd do bramy to także bezpieczeństwo dla każdego użytkownika. Zamontowane fotokomórki wykrywają przeszkody w zasięgu bramy i przesyłają informacje o tym do centrali sterującej, dzięki czemu znika ryzyko przygniecenia przez skrzydło bramy. Przy wyborze napędu do bramy warto zdecydować się na zestawy napędów do bramy, które posiadają zarówno fotokomórki, jak i lampy sygnalizacyjne gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo nasze napędy z kolekcji Otobram posiadają mechanizm ręcznego odblokowania bramy, dzięki czemu w razie awarii prądu można bez problemu dostać się lub wydostać z posesji. Kolejnym udogodnieniem naszych siłowników do bram skrzydłowych jest funkcja furtki, która pozwala na częściowe otwarcie bramy lub uchylenie jednego skrzydła, dzięki czemu nie trzeba czekać na całkowite zamknięcie i otwarcie bramy w przypadku podróżowania rowerem czy pieszo.

Asortyment w sklepie Otobram to najwyższej klasy napędy do bram skrzydłowych. Od 2011 roku współpracujemy z wiodącymi markami na rynku automatyki do bram, m.in. z firmami NiceSomfyCameFaacLineaLew czy Otio. Wszystkie oferowane przez nas produkty pochodzą z autoryzowanej sieci sprzedaży, przez co do każdego zestawu napędu do bramy skrzydłowej dołączona jest oryginalna karta gwarancyjna.

Na co zwrócić uwagę?

Dobierając odpowiedni automat do bramy skrzydłowej należy zwrócić uwagę na kilka elementów, m.in. długość skrzydła bramy, odległość między mocowaniem, a zawiasem na skrzydle bramy oraz szerokość słupka. Istotna jest także sama konstrukcja skrzydła bramy, czy jest pełna czy ażurowa, ponieważ wpływa to bezpośrednio na pracę napędu do bramy, zwłaszcza w przypadku silnych wiatrów. Przed zakupem należy także określić częstotliwość otwierania bramy, aby dobrać siłownik do bramy o odpowiedniej mocy. Automatykę do bram dzielimy na tę do pracy przydomowej, do 50 cykli otwierania i zamykania na dobę i pracy intensywnej, czyli taką powyżej 50 cykli na dobę.

Przy wyborze bramy i napędu bramy warto pamiętać o tym, że brama skrzydłowa według prawa powinna otwierać się do wewnątrz posesji, dlatego należy zwrócić uwagę czy na podjeździe znajduje się miejsce na otwierające się skrzydła bramy, gdy będzie tam zaparkowany samochód. Więcej informacji o tym, jak poprawnie wybrać napęd do bramy można znaleźć w naszym poradniku o doborze napędu do bramy skrzydłowej. Dla ułatwienia zakupu odpowiedniego zestawu do bramy skrzydłowej, stworzyliśmy dla Ciebie konfigurator, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces doboru odpowiedniego rozwiązania. W razie dodatkowych pytań nasi Specjaliści ds. Obsługi Klienta są dla Ciebie dostępni telefonicznie i mailowo.

Dlaczego otobram.pl?

·     Jesteśmy ekspertami w tematyce automatyki do domu – zapewniamy kompleksowe doradztwo oraz pomoc przy doborze odpowiedniego rozwiązania dla każdego Klienta,

·     Dzięki wieloletniej współpracy z wiodącymi markami, jesteśmy w stanie zaoferować produkty najwyższej klasy w bardzo atrakcyjnych cenach,

·     Większość produktów, które są w naszej ofercie, może być już u Ciebie na następny dzień,

·     Posiadamy własny serwis, który z chęcią pomoże podczas doboru oraz instalacji produktów.

Gdzie znajdzie zastosowanie automatyka do bram?

Automatyka do bram znajdzie zastosowanie w każdym domu wolnostojącym, w firmie czy na osiedlu mieszkalnym. Nowoczesne urządzenia automatyczne typu siłowniki do bram czy napędy do bram gwarantują właściwe działanie całego systemu znanego jako automatyka do bram. W Otobram prezentujemy naszym Klientom nowoczesne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb i na każdą kieszeń. Szeroki asortyment pozwoli znaleźć idealny siłownik bramy do każdej konstrukcji bramy o popularnych wymiarach i wadze. Automatyka do bram skrzydłowych obejmuje wszystkie niezbędne do działania komponenty tj. siłowniki do bramy, centrala sterująca siłownika do bramy, piloty do bramy, które zapewnią użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Nasze napędy do bram posiadają także długą gwarancję. Poza standardową na 24 miesiące można rozbudować o gwarancję na 3 lata, a wybrane modele nawet do 5 lat. Napęd do bramy jest inwestycją bezpieczną i wieloletnią. Dla każdego Klienta, który jeszcze nie korzystał z automatyki do bram w swoim domu, firmie czy na osiedlu, napęd do bramy okaże się czynnikiem wpływającym na codzienny komfort funkcjonowania. Napędy do bram skrzydłowych z kolekcji Otobram doskonale spełniają swoją funkcję. Automatyka do bram pozwala zwiększyć wygodę na co dzień.

Montaż napędu do bramy skrzydłowej

Prawidłowy montaż napędu do bramy skrzydłowej to podstawa prawidłowego funkcjonowania bramy. Nieumiejętne zamontowanie może sprawić wiele kłopotów i utrudnień, a także wpłynąć na żywotność automatu do bramy. W wielu przypadkach przy mocowaniu siłownika do bramy wystarczy przeczytać instrukcję i dokładnie stosować się do zaleceń w niej zawartych. Czasem jednak konieczna okazuje się pomoc specjalisty. Otobram to także montaż napędów do bramy przez naszych Ekspertów. Nasza usługa gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie siłownika do bramy i zmniejsza ryzyko wystąpienia usterek. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość i terminowość wykonanej usługi.

 

 

pixel